Paleis Noordeinde gaat deze zomer vier zaterdagen open voor het publiek. Ook het Koninklijk Staldepartement opent de poorten, maar dan doordeweeks. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag bekendgemaakt.
Uit de Tweede Kamer en de gemeente Den Haag zijn al jarenlang verzoeken gekomen om het koninklijk werkpaleis tijdens de zomervakantie open te stellen. In 2013 zei premier Mark Rutte nog dat dit niet mogelijk was in verband met onder meer veiligheid, privacy en kwetsbaarheid van het gebouw.
Koning Willem-Alexander heeft kort na zijn aantreden opdracht gegeven te onderzoeken of openstelling van het paleis toch mogelijk is. Uit het onderzoek is een positief advies gerold, vertelde vrijdag directeur Flip Maarschalkerweerd van het Koninklijk Huisarchief.
De toegang tot paleis en staldepartement is niet gratis. Voor beide moet 6 euro worden betaald. Dat geld wordt gebruikt om een deel van de kosten te dekken. Het paleis is op vier achtereenvolgende zaterdagen vanaf 23 juli open. Het Koninklijk Staldepartement zal 16 middagen te bezichtigen zijn: op 26 juli voor het eerst en in de vier weken daarna vier dagen per week.
Bron: RVD / ANP