Koning Willem-Alexander is dinsdag in Brussel voor de viering van zestig jaar Benelux. De koning werd samen met groothertog Henri van Luxemburg rond het middaguur ontvangen op het Koninklijk Paleis in Brussel door zijn Belgische collega koning Filip.
Bij aanvang van de viering stond er een lunch op het programma. Ook gingen de drie staatshoofden gezamenlijk op de foto en werd het Gulden Boek getekend door Willem-Alexander en Henri.
Het programma ging verder in het Huis van de Benelux. Daar werd de nieuwe naam van het gebouw onthuld en werden geschenken uitgewisseld. Vervolgens poseerden de staatshoofden op de Kunstberg voor een foto met de stad als achtergrond.
De dag - met als thema 'Een jonge en groene Benelux' - wordt afgesloten in kunstencentrum Bozar. Daar spreken ze met jongeren uit de drie landen. Een 'plechtige' viering met toespraken, de presentatie van een duurzame school en een heuse Benelux-song vormen het sluitstuk.
Bron: ANP