Koning Willem-Alexander heeft vrijdagmiddag in Amsterdam-Noord de nieuwe multifunctionele woonvoorziening van het Leger des Heils, De Noordkaap, geopend. Het Leger des Heils heeft een voormalig kantoorgebouw omgetoverd tot een plek waar mensen kunnen wonen, samenkomen, zorg kunnen krijgen en een nieuw begin kunnen maken in het leven.
Wij spraken met Commandant Hans van Vliet over koning Willem-Alexander. Hij heeft de koning meerdere malen ontmoet en spreekt vol lof over hem. Bekijk bovenstaande video voor een verslag van de feestelijke dag.
Hechte band met koninklijke familie
In een tent naast de woontoren werd de middag afgetrapt met toespraken, muziek en een gebed. Commandant Hans van Vliet prees de koning en de koninklijke familie voor hun steun aan het Leger des Heils. Ooit begon de steun bij koningin Emma en tot de dag van vandaag wordt deze voortgezet door prinses Beatrix, koning Willem-Alexander en koningin Máxima. "Ik hoop dat de band hecht blijft", zo sprak Van Vliet.
Kippensoep
Het Leger des Heils wil hulpbehoevenden een warm, veilig thuis bieden en oog hebben voor mensen die niet worden gezien aldus Ed Bosma, algemeen directeur van de vijftig goodwillcentra die Amsterdam rijk is. Samen met bewoners en medewerkers van De Noordkaap verrichtte de koning de formele opening. Binnen in de woonvoorziening ging Willem-Alexander daarna kort in gesprek met bewoners, waaronder René. Hij woont in het gebouw en doet op dinsdag vrijwilligerswerk voor het Leger des Heils. Nu had hij speciaal op vrijdag kippensoep gemaakt voor de koning. Die sloeg een kopje soep overigens af. Om voor de camera's te gaan eten, zou er zo gek uitzien aldus de koning.
Tot slot maakte hij een rondgang over het terrein van De Noordkaap, waar ter gelegenheid van de opening voor de buurt een klein festival was opgezet. Daar maakte Willem-Alexander nog een praatje bij de soepbus, waarmee vrijwilligers van het Leger des Heils in de stad soep uitdelen.
Bron: ANP