Koning Willem-Alexander opende woensdag de tentoonstelling ‘1001 vrouwen in de twintigste eeuw’ in het Amsterdam Museum. Voormalig politieagente en televisiepersoonlijkheid Ellie Lust was aanwezig en ontmoette koning Willem-Alexander voor de tweede keer in haar leven. Toch leek het even alsof de koning geen idee had wie zij was.
Vorig jaar schoof Ellie Lust aan bij de uitblinkerslunch met het koningspaar op Paleis Nooreinde. Woensdag was zij uitgenodigd om de koning iets te vertellen over majoor Alida Bosshardt, één van de vrouwen die wordt uitgelicht in de tentoonstelling. Als de conservator Ellie voorstelt aan de koning grapt hij: ‘’Ellie Lust? Nooit van gehoord.’’
Beatrix bezocht de Wallen
Tijdens de ontmoeting met Ellie Lust haalde de koning herinneringen op aan het bezoek van zijn moeder aan de Wallen. Prinses Beatrix en de Majoor gingen incognito op bezoek om een indruk te krijgen van het werk van Bosshardt voor het Leger des Heils.
Ook vertelde Willem-Alexander hoe Bosshardt in maart 2001 volstrekt toevallig bij Paleis Noordeinde had aangeklopt op de dag van de bekendmaking van zijn verloving met Máxima. Het leek of ze speciaal kwam feliciteren, maar de aanleiding was geheel anders, verklapte Willem-Alexander.
Niemand meer geschikt dan de koning
‘Niemand was meer geschikt om woensdagmiddag de tentoonstelling '1001 vrouwen in de
twintigste eeuw' te openen dan koning Willem-Alexander’ zei historica Els Kloek die het unieke gelijknamige boek heeft geschreven waarop de expositie in het Amsterdam Museum is gebaseerd.
De koning was er immers voor "alle Nederlanders" en bovendien was hij navolger van vier krachtige vorstinnen en vader van drie dochters. Kwalificaties genoeg.
Koning Willem-Alexander’s oma Juliana en overgrootmoeder Wilhelmina zijn ook onderdeel van de expositie. Van Juliana staat de 'Haagse' wieg opgesteld, waarin Willem-Alexander en dochter Amalia hebben gelegen, zoals de koning zelf ook bij de rondleiding benadrukte.
Bron: ANP