Prinses Laurentien woonde woensdagmiddag de elfde uitreiking van de ECF Princess Margriet Award for Culture bij in Theater de Meervaart in Amsterdam. Prinses Margriet zou ook aanwezig zijn, maar was op het laatste moment verhinderd.
Het thema van de ECF Princess Margriet Award for Culture is dit jaar ‘Democratie heeft verbeelding nodig.’ De prijs wordt uitgereikt aan culturele initiatieven die de democratie uitbeelden. De ECF onderscheidt twee laureaten met de ECF Princess Margriet Award for Culture 2019, die zijn gekozen door een onafhankelijke jury.
De laureaten zijn Ahdaf Soueif uit Cairo en Londen en City of Women Festival uit Londen. Volgens het juryrapport zijn beide laureaten culturele voorvechters die mensen bij elkaar brengen over generaties en sociale achtergronden heen. Ook is er speciale aandacht voor mensen die normaliter weinig aandacht krijgen. Verder spelen gender- en seksualiteitpolitiek een belangrijke rol in de praktijk van de twee laureaten.
De ECF zet zich al 65 jaar in voor de culturele samenwerking in Europa. De ECF Princess Margriet Award for Culture wordt jaarlijks toegekend aan kunstenaars en denkers die volgens de ECF de democratie verrijken met hun verbeeldingskracht. Prinses Laurentien is Prinses Margriet in 2007 opgevolgd als president van de ECF.
Bron: RVD