
'Zweedse koningin Silvia weer in zelfisolatie'
6 november 2020 · 08:58| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 09:52
Koningin Silvia zit weer in zelfisolatie. Tot die conclusie komt het Zweedse weekblad Svensk Damtidning. Silvia ontbrak woensdag bij een ontmoeting van de koning met enkele ministers. Normaal is ze daar wel bij aanwezig.
Koning Carl Gustaf was de enige van de koninklijke familie die bij het gesprek was met minister van Binnenlandse Zaken Mikael Damberg en minister van Defensie Peter Hultqvist. Naast de 76-jarige koningin zou prins Carl Philip bij de ontmoeting aanwezig zijn, maar ook hij liet verstek gaan.
Volgens een vertegenwoordiger van het Zweedse hof had de absentie van zowel Silvia als Carl Philip te maken met het feit dat het om een fysieke ontmoeting ging. Zweden heeft te maken met een flinke toename van het aantal coronabesmettingen. Dat heeft gezorgd voor een aanscherping van de beperkende maatregelen. Eerder betekenden de strengere regels al dat kroonprinses Victoria en haar man prins Daniel hun bezoek aan Örebro van woensdag moesten uitstellen.
Silvia werd zaterdag voor het laatst in het openbaar gezien. Toen bezocht ze met de koning een herdenkingsbijeenkomst in de stad Uppsala. In de agenda van de koningin staat voor donderdag een videovergadering gepland met vertegenwoordigers van haar liefdadigheidsinstelling World Childhood Foundation. Die zal ze waarschijnlijk bijwonen vanuit haar werkkamer in Drottningholms Slott.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Waarom Catherine in 2024 wachtte met het delen van haar kankerdiagnose
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Waarom Catherine in 2024 wachtte met het delen van haar kankerdiagnose
- Wie was keizer Wilhelm II van Duitsland die in Nederland onderdak vond?
Historie
Wie was keizer Wilhelm II van Duitsland die in Nederland onderdak vond?
- De Empire Tiara: het pronkstuk van de Luxemburgse juwelencollectie
Juwelen 💎
De Empire Tiara: het pronkstuk van de Luxemburgse juwelencollectie






