Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima brengen volgend jaar een staatsbezoek aan...

5 december 2024 · 12:30

Update: 5 december 2024 · 12:40

Het is nog december, maar stiekem wordt de koninklijke agenda van 2025 al gevuld. Zo is aangekondigd aan welk land de koning en koningin volgend jaar een staatsbezoek brengen. Een hint: het is een eiland in Europa.

Het eerste staatsbezoek van 2025 vindt plaats in de eerste week van maart. Koning Willem-Alexander en koningin Máxima doen het Europese eiland Cyprus aan. Ze zijn daar op uitnodiging van president Nikos Christodoulides.

Staatsbezoek aan Cyprus

Dinsdag 4 en woensdag 5 maart gaat het gebeuren. Dan brengt het koningspaar een staatsbezoek aan Cyprus. Het bezoek is, zo meldt de Rijksvoorlichtingsdienst, een bevestiging van de goede bilaterale relatie. De twee landen zijn al ruim twintig jaar verbonden door de Europese Unie.

Koning Willem-Alexander gaat met dit bezoek een andere weg in dan zijn moeder. Prinses Beatrix heeft in haar tijd als koningin namelijk nooit een uitgaand staatsbezoek gebracht aan het land, en heeft het staatshoofd van Cyprus ook niet uitgenodigd voor een inkomend staatsbezoek.

Beeld: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalWillem-Alexander Claus George Ferdinand
Willem-Alexander Claus George Ferdinand
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMáxima Zorreguieta Cerruti
Máxima Zorreguieta Cerruti

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.