Filip en Mathilde bezoeken overstroomd gebied
15 september 2021 · 11:57
Update: 5 juni 2025 · 12:41
De Belgische koning Filip en koningin Mathilde hebben een bezoek gebracht aan het Belgische gebied dat in juli zwaar werd getroffen door overstromingen. Op Instagram deelt het koninklijk huis een foto van het paar.
In het stadhuis van Verviers krijgen Filip en Mathilde uitleg over de huidige situatie. Daarnaast wordt gesproken over de toekomstige acties en de manier waarop de bevolking wordt geholpen.
In juli zorgde buitengewoon hevige regen voor overstromingen en verwoestende waterstromen. Daarbij vielen tientallen doden en raakten tientallen mensen vermist. Ook richtte het grote schade aan aan gebouwen.
Filip en zijn vrouw Mathilde bezochten eerder al de zwaar getroffen gemeente Pepinster. Daar spraken de koning en koningin uitvoerig met slachtoffers. Ook bracht het koningspaar een bezoek aan de gemeente Chaudfontaine. Bij die gelegenheid zei Filip "aangeslagen" te zijn door de omvang van de ramp. Later bedankte de koning in een toespraak de hulpdiensten en de bevolking en hield hij een minuut stilte voor de slachtoffers.
Bron: ANP

Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- Van babyzusje naar een vrouw: zo omschrijven Amalia en Alexia hun jongere zus Ariane
Van babyzusje naar een vrouw: zo omschrijven Amalia en Alexia hun jongere zus Ariane
- Hiér ging het koningspaar onlangs nog samen op date
Hiér ging het koningspaar onlangs nog samen op date