
Blauw Bloed geeft in augustus (nog) een lezing over het leven van Sisi! Zo kun je erbij zijn
26 juli 2025 · 14:00| Leestijd:3 min
Update: 28 juli 2025 · 09:25
In augustus geeft Paul Rem namens Blauw Bloed nóg een lezing over het leven van keizerin Elisabeth. Ben je geïnteresseerd in het verhaal van Sisi? Ontdek dan hier hoe je erbij kunt zijn.
Blauw Bloed – Het leven van keizerin Elisabeth
Na een succesvolle lezing in Breda op 4 juni gaat Blauw Bloed op 28 augustus opnieuw het land in. Heb jij een voorliefde voor de films en series over Sisi? Dan ben je vast wel nieuwsgierig naar wat er van dat sprookje waar is. Hoe hebben Elisabeth en keizer Franz Joseph elkaar eigenlijk ontmoet? Hoe ervoer de vrije Sisi het strenge hof en was Elisabeth wel gelukkig met haar nieuwe leven als keizerin? Deze vragen komen aan bod tijdens de lezing van Blauw Bloed, die gegeven wordt door Paul Rem. We spreken met Pia Douwes die het verhaal van de keizerin vertolkt op het toneel*. Hier zie je de hele aftermovie van de avond in Breda.
Lees verder onder de video.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Wat kun je verwachten?
De deuren van de theaters gaan open rond 18:00 uur. Nadat je je jas hebt afgegeven bij de garderobe krijg je in het theater een drankje en een kleine snack. Er is ruimte om tijdens deze inloop even naar het toilet te gaan, met elkaar in gesprek te gaan of het team van Blauw Bloed te ontmoeten. Om 18:30 uur begint het programma in een van de theaterzalen, je scant je ticket en neemt plaats op je stoel. Op het podium heten we je van harte welkom. We beginnen het programma met een video over Elisabeth waarna we doorgaan met de lezing van Paul Rem. Hierna nodigen we Pia Douwes uit op het podium en stellen we haar een aantal vragen over het verhaal van Elisabeth. Om 19:30 uur is de lezing ten einde.
Lees verder onder de foto's.
*De lezing over keizerin Elisabeth door Blauw Bloed vindt plaats voorafgaand aan de musicalvoorstelling Elisabeth, hiervoor dien je een aparte toegangskaart te kopen.
- Blauw Bloed – Het leven van keizerin Elisabeth – Apeldoorn
Blauw Bloed – Het leven van keizerin Elisabeth – Apeldoorn
 
Meer koninklijke tips
Kun je er eind augustus helaas niet bij zijn, maar ben je deze zomer op zoek naar een (koninklijk) dagje weg? Op ons gesprekskanaal geven we je tips voor een dagje weg, een museum, podcast of een serie met een koninklijk tintje. Heb jij nog zulke tips (nodig)? Laat het weten!
Beeld: Blauw Bloed
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
 - Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
 - Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
 
Lees ook
- Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
 - Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
Nieuws
Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
 - Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid
Interview
Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid
 









