Britse krant: Prins Andrew gedagvaard in misbruikzaak
21 september 2021 · 11:10
Update: 5 juni 2025 · 12:41
De Britse prins Andrew is volgens de advocaten van Virginia Giuffre gedagvaard in de misbruikzaak die zij tegen hem heeft aangespannen. Dat meldt The Guardian.
Er was vorige week enig gesteggel over het papierwerk in de rechtszaak. Het juridische team van Giuffre beweerde dat Andrew per post officieel geïnformeerd was over de zaak - een noodzakelijk stap in de procedure. De advocaten van de prins ontkenden dat echter. Een rechter gaf toen aan dat de papieren naar de raadsman van Andrew in Los Angeles gestuurd konden worden. Maandag dienden de advocaten van Giuffre het ontvangstbewijs daarvan in.
De nu 38-jarige Giuffre beschuldigt de hertog van York van seksueel misbruik. Dat zou hebben plaatsgevonden toen ze 17 was. Andrew was toen rond de 40. In diezelfde tijd werd Giuffre naar eigen zeggen ook slachtoffer van zakenman Jeffrey Epstein, die na tientallen beschuldigingen rond misbruik van minderjarige meisjes in 2019 zelfmoord pleegde.
Prins Andrew ontkent de beschuldigingen van Giuffre.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank