
China wilde mondkapjes regelen via Máxima
23 februari 2021 · 13:20| Leestijd:2 min
Update: 2 juni 2025 · 10:10
China heeft vorig jaar februari via koningin Máxima geprobeerd om aan Nederlandse mondkapjes te komen. Dat blijkt volgens het AD uit stukken die de krant in handen heeft gekregen via een beroep op de Wet openbaarheid bestuur.
In China was er destijds een tekort aan beschermingsmiddelen. Hoewel er in Nederland toen nog geen officiële coronabesmettingen waren, zou topman Jack Ma van de Chinese internetgigant Alibaba toch contact hebben opgenomen met Máxima. Hij vroeg haar hulp bij het sturen van Nederlandse mondkapjes. Onduidelijk blijft wat er precies met het verzoek aan Máxima is gedaan. De Rijksvoorlichtingsdienst laat weten dat het ingekomen verzoek zoals gebruikelijk aan het verantwoordelijke ministerie is doorgeleid.
Nederland liet op 10 februari 2020 een vliegtuig vol mondkapjes, handschoenen, overalls en andere hulpmiddelen via Schiphol naar het Chinese Wuhan vertrekken. Volgens een woordvoerder van VWS "houdt deze vlucht geen verband met de Alibaba-lobby".
Ma en Máxima kennen elkaar, de koningin sprak hem meerdere keren in haar rol als speciaal pleitbezorger van de VN voor inclusieve financiering.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
- Zoete verrassing: koningin Máxima koopt lievelingskoekjes bij Argentijnse bakkerij in Amsterdam
Koninklijk snacken 🍪
Zoete verrassing: koningin Máxima koopt lievelingskoekjes bij Argentijnse bakkerij in Amsterdam
Lees ook
- Prinses Astrid niet meer op handelsmissie vanwege gezondheid, maar ze is niet 'ernstig ziek'
België 🇧🇪
Prinses Astrid niet meer op handelsmissie vanwege gezondheid, maar ze is niet 'ernstig ziek'
- Prinses Amalia voegt nóg een diadeem toe aan haar tiara-momenten
Staatsbezoek Finland 🇫🇮
Prinses Amalia voegt nóg een diadeem toe aan haar tiara-momenten
- Koninklijk én presidentieel gezelschap weer compleet tijdens staatsbanket
Staatsbezoek Finland 🇫🇮
Koninklijk én presidentieel gezelschap weer compleet tijdens staatsbanket





