
Deense koningin bekijkt tentoonstelling met eigen werk in Frankrijk
18 augustus 2022 · 15:39| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 16:57
De Deense koningin Margrethe heeft woensdagavond een bezoek gebracht aan haar eigen kunsttentoonstelling in Frankrijk. In het onlangs gerenoveerde Musée Henri-Martin in Cahors is een uitgebreide tentoonstelling genaamd 'Margrethe II de Danemark, artiste-Reine' te zien met werken van de koningin.
Margrethe werd welkom geheten door de burgemeester van de stad, Jean-Marc Vayssouze-Faure en Rachel Amalric, de directeur van het museum. De tentoonstelling met meer dan zestig werken is eveneens een viering van het jubileum van Margrethe, die vijftig jaar op de troon zit. De vorstin is groot kunstliefhebber en sinds de jaren zeventig doet ze veel met tekenen, kostuums maken, borduren en schilderen.
Lees verder onder de foto's en korte video's.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Margrethe heeft een hechte band met het Franse Cahors. In de zomer van 1974 kocht ze er samen met haar in 2018 overleden man, prins Henrik, het Château de Cayx. De koninklijke familie spendeert er veel tijd in de zomermaanden.
ANP





