Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Deense tweeling gedoopt

14 april 2011 · 21:04

Update: 27 mei 2025 · 18:04

Het Deense prinsje en prinsesje zijn donderdag 14 april gedoopt in de Holmens Kirke in Kopenhagen. Ze heten Vincent Frederik Minik Alexander en Josephine Sofia Ivalo Mathilda.



Klik op de foto voor een vergroting

Met de doop was het lange wachten op de bekendmaking van de namen van de tweeling over. De doopplechtigheid was ook het eerste publieke optreden van hun moeder, kroonprinses Mary, sinds de geboorte op 8 januari.

Ook kroonprins Frederik en hun twee oudste kinderen, prins Christian en prinses Isabella, waren erbij. Isabella lette erg goed op haar kleine zusje toen die gedoopt werd.

Beide baby's hebben zes peetouders. Voor prins Vincent zijn dat zijn grootvader John Donaldson, prins Felipe van Spanje, prins Gustav van Sayn-Wittgenstein-Berleburg, graaf Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille, barones Helle Reedtz-Thott en Caroline Heering.

Voor prinses Josephine zijn dat prinses Marie van Denemarken, prins Charles de Bourbon van Twee Siciliën, Patricia Bailey, Lensgreve Bendt Wedell, Birgitte Handwerk en Josephine Rechner.

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalVincent Frederik Minik Alexander
Vincent Frederik Minik Alexander
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalJosephine Sophia Ivalo Mathilda
Josephine Sophia Ivalo Mathilda

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.