Deze iconische bruidsjurk is nu te bezichtigen
4 juni 2021 · 15:04
Update: 5 juni 2025 · 12:07
De trouwjurk van prinses Diana is vanaf donderdag te bezichtigen op Kensington Palace. Woensdag zijn de eerste foto's van de expositie vrijgegeven waarop te zien is dat het iconische kledingstuk achter glas is opgezet inclusief de zeven meter lange sleep.
De jurk is een van de topstukken van de nieuwe tentoonstelling Royal Style in the Making, die donderdag voor het eerst te zien is. Bezoekers kunnen er ook de originele schetsen, stofstalen en handgeschreven notities van de ontwerpers bekijken. Ook worden verschillende andere koninklijke kledingstukken van Diana en andere leden van het Britse koningshuis geëxposeerd.
Diana droeg de trouwjurk op haar bruiloft met prins Charles in 1981. Het stuk is nu in het bezit van Diana's zoons William en Harry, die het voor de tentoonstelling hebben uitgeleend.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
- Video: de band van het koningspaar met hun moeders
Video: de band van het koningspaar met hun moeders
- Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal
Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal