Dichtende Japanse keizer doet mee aan poëzievoordrachten
18 januari 2022 · 16:17
Update: 5 juni 2025 · 13:04
Keizer Naruhito van Japan heeft samen met zijn vrouw keizerin Masako en dochter prinses Aiko deelgenomen aan de traditionele poëzievoordrachten op het Keizerlijk Paleis in Tokio. De keizer droeg een gedicht voor met als thema de coronacrisis.
De 61-jarige Naruhito sprak de hoop uit dat de crisis op zijn einde loopt. "Ik hoop oprecht dat op een dag de wereld weer opengaat", zo dichtte hij. Masako had een zogeheten waka voorbereid over de tuinen van het landgoed Akasaka, waar de keizer en keizerin wonen. "We genieten van het groen, van de grote bomen om ons heen", aldus de keizerin.
Aiko woonde de poëziebijeenkomst voor het eerst bij. De oudste dochter van het keizerlijk paar werd op 1 december 20 jaar en mag daarom nu ook deelnemen aan officiële gelegenheden van het Japanse keizershuis.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Lees ook
- Aan deze regel moet men zich houden in de Royal Box op Wimbledon
Aan deze regel moet men zich houden in de Royal Box op Wimbledon
- Het favoriete diadeem van kroonprinses Mette-Marit: de Diamond Daisy Bandeau
Het favoriete diadeem van kroonprinses Mette-Marit: de Diamond Daisy Bandeau