Heftig: deze royals moesten deze week onder het mes
22 februari 2023 · 08:58
Update: 23 februari 2023 · 16:37
Het is een spannende week voor een aantal Europese royals. Koning Carl Gustaf, prinses Beatrix en koningin Margrethe ondergingen deze week allemaal een operatie.
De Zweedse koning Carl Gustaf is afgelopen maandag succesvol geopereerd aan zijn hart. De medische ingreep verliep volgens plan en de koning maakt het goed.
Het paleis schrijft dat Carl Gustaf dankbaar is voor alle beterschapswensen die hij heeft ontvangen. De koning laat ook weten dat het goed met hem gaat en hij is erg dankbaar voor de Zweedse gezondheidszorg.
De 76-jarige koning zal nog wel enkele dagen in het ziekenhuis blijven, dit is volledig volgens de planning verzekert zijn arts. De arts zal uiteindelijk ook beslissen wanneer Carl Gustaf weer naar huis mag.
Vanwege de ingreep moest de koning een aantal geplande afspraken afzeggen. Hij zal nu enkele weken rust moeten houden om te herstellen.
Onze prinses Beatrix is afgelopen vrijdag geopereerd nadat ze tijdens het skiën in het Oostenrijkse Lech haar pols had gebroken.
Inmiddels is de prinses weer in Nederland. Haar geplande bezoek aan het Koninklijk Tehuis voor Oud-Militairen en Museum Bronbeek op vrijdag 24 februari zal door de polsbreuk worden uitgesteld. Koning Willem-Alexander heeft ondertussen een update gegeven over hoe het met zijn moeder gaat. De video is hier te zien.
Koningin Margrethe van Denemarken wordt vandaag geopereerd. De 82-jarige Margrethe kampt al jaren met rugpijn, waardoor zij niet lang kan staan.
De vorstin heeft na overleg met experts besloten om een ingrijpende operatie te ondergaan. Na afloop zal zij ook in het ziekenhuis worden opgenomen.
Volgens het hof kan de revalidatie lang duren. Een aantal officiële afspraken worden uitgesteld of geannuleerd.
ANP
Meest gelezen
- Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
- Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
- Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Lees ook
- Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
- Nieuwe foto jarige prins Gabriël (en dit gaat hij doen na de zomer)
Nieuwe foto jarige prins Gabriël (en dit gaat hij doen na de zomer)
- Terugblik: koninklijke momenten op het IJ tijdens SAIL Amsterdam
Terugblik: koninklijke momenten op het IJ tijdens SAIL Amsterdam