Foto's: Wat droeg Máxima in Italië?
24 juni 2017 · 10:19
Update: 27 mei 2025 · 18:39
Het koningspaar bracht deze week een staatsbezoek aan Italië. Koningin Máxima heeft speciaal voor deze reis een aantal nieuwe japonnen aangeschaft. Wij hebben haar outfits op een rijtje gezet.
Op de eerste dag draagt koningin Máxima een nieuwe japon met ceintuur van modehuis Natan. De grote hoed is gemaakt door Fabienne Delvigne, evenals alle andere hoeden die Máxima draagt tijdens de reis.
’s Avonds is het tijd voor het staatsbanket dus pakt Máxima uit. De koningin draagt een rode, a-symmetrische japon ontworpen door Jan Taminiau. Het diadeem, het collier en de oorhangers zijn van de Robijnen Mellerio Parure.
Op de tweede, warme dag draagt koningin Máxima een witte japon met peplum. Het koningspaar brengt de dag door op Sicilië. Haar zomerse look wordt afgemaakt met een grote hoed en Prada zonnebril.
’s Avonds trakteert het koningspaar de Italiaanse president Sergio Mattarella op een concert van violiste Janine Jansen. Máxima draagt Italiaans design! De koningin draagt een roze japon van Valentino. Ze heeft het ontwerp vaker gedragen maar speciaal voor deze gelegenheid laten vermaken. Op de jurk draagt koningin Máxima de diamanten strikbroche. Het juweel bevat vijf roze, zeldzame diamanten.
Draagt koningin Máxima wit of zwart tijdens het staatsbezoek aan de paus? Dat vroeg men zich af voorafgaand aan het bezoek. Katholieke, regerende, vrouwelijke monarchen krijgen het privilège du blanc. Dit is het voorrecht om wit te dragen. De echtgenotes van katholieke monarchen krijgen dit voorrecht ook. Koningin Máxima is katholiek maar vertegenwoordigd een protestants koningshuis. Zij draagt dus bescheiden zwart tijdens het bezoek aan de paus. Koningin Mathilde van België en Letizia van Spanje hebben wel het voorrecht wit te dragen tijdens een bezoek aan de paus.
Koningin Máxima kleedde zich even om na het bezoek aan de paus. De warme, zwarte outfit werd een luchtige, witte jurk van Lisa Marie Fernandez. Voor een ontmoeting met de Nederlandse gemeenschap in Italië kiest Máxima voor een jurk met de kleuren van de Nederlandse vlag mét oranje oorbellen!
Op de derde avond opent het koningspaar een voetbalclinic en schuift aan voor een handelsdiner in Milaan. Koningin Máxima draagt een zwarte, lange jurk van Valentino.
Vrijdag sluit het koningspaar de reis af met een bezoek aan het Design Museum. Koningin Máxima draagt een japon van Zimmermann. Zij heeft deze gekocht tijdens het staatsbezoek aan Australië vorig jaar. De koningin heeft toen wat tijd vrij gemaakt om te shoppen.
Bron: ANP / Modekoninginmaxima.nl
Meest gelezen
- Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
- Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
- Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Lees ook
- Nieuw! Speciale Blauw Bloed-gesprekskaartjes over de royals
Nieuw! Speciale Blauw Bloed-gesprekskaartjes over de royals
- Feesten, werken en ontspannen: dít deden de troonopvolgers deze zomer
Feesten, werken en ontspannen: dít deden de troonopvolgers deze zomer
- Prinses Beatrix neemt familieleden mee op Groene Draeck tijdens SAIL
Prinses Beatrix neemt familieleden mee op Groene Draeck tijdens SAIL