Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Frederik en Mary bij kerkdienst en kranslegging voor Deense militairen

6 september 2021 · 11:55

Update: 28 november 2024 · 17:48

Kroonprins Frederik van Denemarken en zijn vrouw Mary hebben zondag kransen gelegd voor militairen die sinds 1948 hebben deelgenomen aan internationale missies. Dat deed het kroonprinselijk paar bij het cultureel-historisch monument Kastellet. Daar is sinds 2011 een speciaal monument voor militairen.

Na de kranslegging waren er toespraken en werd het volkslied gezongen. Naast Frederik en Mary waren ook de Deense premier Mette Frederiksen, minister van Defensie Trine Bramsen en de voorzitter van het Deense parlement bij de kranslegging aanwezig.

Er was ook een herdenkingsdienst in Holmens Kirke, een kerk in Kopenhagen. Vooral de dienst voor de militairen die het leven lieten tijdens missies in het buitenland maakt ieder jaar grote indruk op Mary en Frederik, de nabestaanden en alle andere deelnemers in de kerk.

De kranslegging en de kerkdienst worden sinds 2009 gehouden op 5 september. Het is dan in Denemarken 'flagdag for Danmarks udsendte', de dag waarop in het land gevlagd wordt voor Deense militairen die op missie zijn of werden gestuurd. De dag doet denken aan Veteranendag, de dag waarop Nederland de militairen eert.

Lees verder onder de foto's

Voor kroonprinses Mary van Denemarken stond er zondagavond nog wat anders op het programma. Ze heeft de onderzoeksprijzen van de Carlsberg Foundation uitgereikt. De prijsuitreiking vond plaats in het museum Ny Carlsberg Glyptotek in Kopenhagen.

Psycholoog Dorthe Berntsen ontving de prijs voor haar onderzoek naar het menselijk vermogen om ervaringen uit het persoonlijke verleden te herinneren. Evolutionair geneticus Eske Willerslev ontving de prijs voor zijn jarenlange onderzoek naar planten, dieren, micro-organismen en mensen uit het verleden.

Bij de onderzoeksprijs van de Carlsberg Foundation hoort een bedrag van 1 miljoen Deense kronen (ongeveer 135.000 euro). Een kwart daarvan mag de onderzoeker zelf houden, de rest wordt gebruikt voor onderzoeken.

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalFrederik André Henrik Christian
Frederik André Henrik Christian
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMary Elizabeth Donaldson
Mary Elizabeth Donaldson

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.