
Frederik en Mary verhuizen naar huis van grootmoeder
25 april 2020 · 09:08| Leestijd:2 min
Update: 2 juni 2025 · 09:23
De Deense kroonprins Frederik verhuist met zijn gezin van Kopenhagen naar zijn tweede woning Kancillehuset in Fredensborg. Dat is de voormalige residentie van zijn in 2000 overleden grootmoeder koningin Ingrid.
De kanselarij werd daarna ten behoeve van het kroonprinselijk gezin gerenoveerd en Frederik woonde er na zijn huwelijk enkele jaren. Zijn oudste twee kinderen Christian en Isabella brachten er hun eerste jaren door.
Het Deense hof dat de verhuizing vrijdag bekendmaakte, gaf geen duidelijke reden voor het besluit van het kroonprinselijk paar om hun Frederik VIII-paleis in Amalienborg om te ruilen voor Kancillehuset. Wel werd gezegd dat Frederik de woning was blijven gebruiken en de wens had er weer langere tijd te verblijven.
Voordeel voor koningin Margrethe
De verhuizing heeft voor Frederiks moeder koningin Margrethe (80) het voordeel dat ze in deze tijd van bewegings- en bezoeksbeperkingen door de coronacrisis weer wat dichter bij haar oudste zoon en kleinkinderen is. Kancillehuset is onderdeel van Fredensborg Slott, waar de koningin zich afschermt tegen het virus. Ook als de kleinkinderen nog niet op bezoek mogen komen, kan ze hen door het raam of in het park wel zien.
Hoe lang Frederik en Mary met hun vier kinderen in Fredensborg blijven wonen, is niet verteld.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Uitblinkerslunch: koningspaar ontvangt déze BN'ers op Paleis Noordeinde
Net binnen
Uitblinkerslunch: koningspaar ontvangt déze BN'ers op Paleis Noordeinde
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- Koningin Máxima over haar eigen schermgebruik: "Dit kan echt niet"
Interview
Koningin Máxima over haar eigen schermgebruik: "Dit kan echt niet"






