Deze royals testen positief op Corona
9 februari 2022 · 11:51
Update: 5 juni 2025 · 13:06
De Deense koningin Margrethe is dinsdagavond positief getest op corona. Dat maakte het Deense hof woensdag bekend.
De 81-jarige vorstin vertoont volgens een verklaring van het hof slechts milde symptomen. Ze verblijft nu in haar winterresidentie, het Christian IX-paleis van Amalienborg in Kopenhagen. Margrethe is drie keer tegen het virus gevaccineerd.
De koningin zou eigenlijk woensdag op wintersport gaan in Noorwegen, maar vanwege haar positieve test is deze geplande vakantie afgezegd. Het hof laat weten de richtlijnen van de Deense gezondheidsautoriteiten te volgen.
Koning Felipe is woensdag positief getest op het coronavirus. De Spaanse vorst is sinds dinsdagavond ziek. Hij heeft volgens het hof milde symptomen.
De koning zal nu een week in quarantaine blijven. Al zijn publieke activiteiten zijn uit zijn agenda gehaald. Het paleis zegt dat Felipe zich goed voelt en wel vanuit zijn eigen huis kan werken. Koningin Letizia en dochter prinses Sofía hebben geen klachten. Hun gezondheid wordt wel in de gaten gehouden de komende dagen.
Felipe had dinsdag nog diverse audiënties in het koninklijk paleis in Madrid. Hij droeg daarbij wel een mondkapje. Woensdag zou hij eigenlijk de president van Bosnië en Herzegovina ontvangen.
Voor het eerst is het coronavirus opgedoken binnen de Japanse keizerlijke familie. De 38-jarige prinses Yoko is besmet geraakt en is opgenomen in de ziekenboeg binnen de paleismuren, melden Japanse media.
Yoko is de jongste dochter van prins Tomohito, een neef van de gepensioneerde keizer Akihito. Ze had maandag keelklachten en testte een dag later positief op corona.
Volgens het hof wordt ook Yoko's oudere zus Akiko uit voorzorg getest. De twee hebben elkaar enkele dagen geleden nog gezien. Onder het personeel zijn nog geen ziektegevallen ontdekt.
Bron: ANP

Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
- Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
- Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025
Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025