
Grappig! Deense hof deelt koninklijk recept met opmerkelijke naam
2 december 2022 · 12:37| Leestijd:2 min
Update: 28 november 2024 · 17:43
Het Deense koninklijk huis telt ook dit jaar weer af naar Kerstmis met een digitale adventkalender. Iedere dag deelt het hof op Instagram een post rond het thema kerst. Vrijdag werden volgers getrakteerd op het traditionele koninklijke recept van Pets de Nonne, oftewel nonnenscheetjes.
Voor Margrethe "is het pas een echte kerst als de chefkok van de koningin een portie luchtige 'nonnenscheetjes' heeft gebakken", is te lezen bij een video waarin wordt uitgelegd hoe het baksel gemaakt moet worden. Prins Henrik zou degene zijn geweest die de Franse gefrituurde soesjes in het koninklijk huis zou hebben geïntroduceerd.
"Het verhaal achter de kleine kerstlekkernijen met de onconventionele naam is een klein kerstverhaal op zich", schrijft het hof. "Lang geleden zou een non voor een Frans kerstdiner een scheet hebben gelaten, waarbij haar zus zo schrok dat ze een beetje soezenbeslag in een pan met kokende olie liet vallen. Het resultaat is een Franse kersttraditie geworden, bekend onder de naam nonnenscheten." Voor de hapjes zijn onder meer boter, bloem, suiker en eieren nodig.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
Lees ook
- Justine Marcella over regeerperiode Willem-Alexander: "Hij blijft dicht bij zichzelf"
12,5 jaar koning Willem-Alexander
Justine Marcella over regeerperiode Willem-Alexander: "Hij blijft dicht bij zichzelf"
- Hoe heeft Máxima de afgelopen 12,5 jaar haar rol als koningin vormgegeven?
12,5 jaar koning Willem-Alexander
Hoe heeft Máxima de afgelopen 12,5 jaar haar rol als koningin vormgegeven?
- Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
Werkbezoek
Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk






