Japan blaast festiviteiten af op verjaardag keizer Naruhito
17 februari 2020 · 10:36
Update: 2 juni 2025 · 08:31
Japan blaast activiteiten af rond de verjaardag van de nieuwe keizer Naruhito. De hofhouding meldt dat het keizerlijk paleis niet toegankelijk zal zijn voor het publiek. Ook gaat een openbare verschijning van de keizer niet door die 's ochtends had moeten plaatsvinden.
Het zou de eerste keer zijn dat dergelijke festiviteiten worden gehouden voor de verjaardag van Naruhito. De vorst besteeg vorig jaar de troon en viert op 23 februari zijn zestigste verjaardag. Vanwege het nieuwe coronavirus, waar op het Japanse vasteland tientallen mensen mee besmet zijn, worden de activiteiten afgelast.
De Japanse regering heeft mensen zondag opgeroepen bijeenkomsten te mijden die "niet urgent of noodzakelijk" zijn vanwege de uitbraak van het virus. Ouderen krijgen het advies om drukke plaatsen te mijden.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse