Koning Willem-Alexander juicht Nederlandse atleten toe tijdens EK indooratletiek
10 maart 2025 · 13:00| Leestijd:2 min
Update: 10 maart 2025 · 13:00
Met een glimlach van oor tot oor zat koning Willem-Alexander gisteren op de tribune bij het EK indooratletiek in Apeldoorn. Hij juichte de atleten toe die namens Nederland aan de start verschenen. En de medaillewinnaars? Die werden door de koning warm onthaald.
Omnisport Apeldoorn was afgelopen weekend het toneel van het EK indooratletiek. Koning Willem-Alexander was te gast op de laatste dag van het toernooi waar hij Nederlandse atleten aanmoedigde vanaf de tribune. Hij werd ontvangen door voormalig topatleet Dafne Schippers en kwam net binnen na de overwinning van Samuel Chapple op de 800 meter voor mannen.
Lees verder onder de foto.
Applaus!
Dat koning Willem-Alexander te laat was om te juichen voor Samuel Chapple, betekende gelukkig niet dat hij helemaal niet kon juichen zondag. Er waren namelijk meer overwinningen voor het gastland. Meerkampster Sofie Dokter behaalde namelijk een zilveren medaille en de estafettemannen renden zelfs naar goud op de 4x400 meter. Koning Willem-Alexander zit wel vaker op de tribune om Nederlandse atleten aan te moedigen, denk bijvoorbeeld aan de Olympische Spelen van 2024.
Lees verder onder de foto.
Gouden handdruk
De kersverse Europees kampioen polsstokhoogspringen, Menno Vloon, had zelfs een een-op-eenmoment met de koning. "Er werd gezegd dat ik hem de hand mocht schudden, hoe vaak maak je dat nou mee?", zo zei hij tegen de NOS. De avond werd feestelijk afgesloten met het goud voor de estafettevrouwen.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
- Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
Statement
Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
- Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Lees ook
- Diner bij de keizer en op de koffie met Zweden: Victoria en Daniel zijn in Japan en Zuid-Korea
Zweden 🇸🇪
Diner bij de keizer en op de koffie met Zweden: Victoria en Daniel zijn in Japan en Zuid-Korea
- Zien: William en Catherine ontvangen kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
Koninklijke ontmoeting
Zien: William en Catherine ontvangen kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over kralenketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over kralenketting