
Koningin Máxima past outfit aan op event
2 november 2016 · 17:15| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 18:34
De derde dag van het staatsbezoek aan Australië staat in het teken van herdenkingen. Koningin Máxima kiest overdag voor een gepaste outfit van haar favoriete ontwerpers Natan en Delvigne.
De kanten jurk is wederom een ontwerp van Edouard Vermeulen van het modehuis Natan. De rood/oranje japon past precies bij de rode poppy ofwel klaproos, die in het Brits Gemenebest symbool staat voor alle gevallen soldaten. Zowel de koningin als de koning dragen een 'poppy' tijdens de verschillende ceremonies.
Het bijpassende hoedje is, uiteraard, van hoedenmaakster Fabienne Delvigne. Máxima droeg dit hoedje al eens eerder tijdens een zonnig bezoek in 2011 aan Curaçao.
Al sinds 2003 draagt Máxima graag juwelen gemaakt van citrien, merkt modeblogger Josine Droogendijk op. De citrien oorhangers, armband, en ring konden niet ontbreken tijdens dit staatsbezoek.
Koningin Máxima ziet er tijdens het avondprogramma in het Sydney Opera House prachtig uit in haar blauwe avondrok van Natan met groene top.
De top is nieuw, maar de rok hebben we eerder gezien bij de dankbetuiging aan prinses Beatrix in 2014.
Koningin Máxima schittert tijdens het concert met een collier van smaragd uit de koninklijke collectie. De set met smaragden komt uit de tijd van Wilhelmina van Pruisen en is via koning Willem I binnen de familie Oranje-Nassau gebleven. Deze historische set bestond destijds uit 33 smaragden, die de basis vormen voor de nieuwe set die Emma in 1889 voor haar dochter prinses Wilhelmina liet maken.
Máxima droeg dit collier met de cabochon geslepen smaragd al eens eerder tijdens een staatsbezoek aan China in 2015.
Bron: modekoninginmaxima.nl
Foto's: ANP
Meest gelezen
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- Koningin Máxima over haar telefoongebruik en momenten rondom koninklijke bruiloften
Dit zie je in de uitzending
Koningin Máxima over haar telefoongebruik en momenten rondom koninklijke bruiloften
- Zien: de 5 mooiste galajurken van groothertogin Stéphanie
Mode 👗
Zien: de 5 mooiste galajurken van groothertogin Stéphanie
Lees ook
- Leuk! Catherine met zoon George naar concert in afwezigheid van William
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Leuk! Catherine met zoon George naar concert in afwezigheid van William
- Marlène de Wouters: "Letizia wilde zich profileren als een sterke vrouw"
Koninklijke verlovingen
Marlène de Wouters: "Letizia wilde zich profileren als een sterke vrouw"
- De hechte band tussen de zussen prinses Beatrix en prinses Margriet
Familiebanden
De hechte band tussen de zussen prinses Beatrix en prinses Margriet






