Koningin Máxima komt zichzelf tegen in Genemuiden
vandaag · 15:15
Update: vandaag · 16:45
Het leek haast een mini-Koningsdag; zoveel mensen waren naar Genemuiden gekomen om een glimp van koningin Máxima op te vangen. Daar opende de koningin namelijk het gerestaureerde Tapijtmuseum en kwam ze oog en oog met zichzelf te staan. Lees mee.
De hele stad Genemuiden in de provincie Overijssel liep uit voor de komst van koningin Máxima. Maar liefst 1200 schoolkinderen zorgden voor een warm onthaal voor de koningin en zongen met elkaar het Genemuider volkslied.
Lees verder onder de foto's.
Tapijt van de Oranjes
Niet alleen door de grote menigte die aanwezig was voelde het bezoek van koningin Máxima als een kleine versie van Koningsdag, ook door de opzet van het programma. Genemuiden kent een lange geschiedenis en ontwikkeling van de tapijtindustrie, die het museum deze middag aan de koningin liet zien. Na het volkslied maakte Máxima een wandeling door de Fabrieksstraat waar oude biezenambachten werden gedemonstreerd. De route werd gelopen op een oranje tapijt, dat in Genemuiden is gemaakt.
Lees verder onder de foto's.
Eenmaal aangekomen bij het Tapijtmuseum, voerde koningin Máxima de openingshandeling uit. Met een knip door de vijf touwen werd het museum dat gerestaureerd is officieel heropend. Binnen kwam de koningin bekende gezichten tegen: er hing namelijk een tapijt van een foto van het gezin aan de muur. Máxima bekeek het ambacht van dichtbij en gaf een aai over de wang van prinses Amalia. Zelf is de koningin een liefhebber van borduren, maar het maken van een kokosmat ging haar ook goed af.
Lees verder onder de foto's.
Mode
In tegenstelling tot het streekbezoek aan Flevoland, ging koningin Máxima donderdagmiddag gekleed in neutrale kleuren. Ze droeg een bekende rok van modehuis Natan met bijpassende top. Haar grote hoed zat onder een opgestoken kapsel.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
Dutch Grand Prix
Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Gratis Blauw Bloed-gesprekskaartjes: Praat mee over jouw favoriete royal(s).
Gesprekskaartjes
Gratis Blauw Bloed-gesprekskaartjes: Praat mee over jouw favoriete royal(s).
- Koningin Máxima komt zichzelf tegen in Genemuiden
Dubbelzien
Koningin Máxima komt zichzelf tegen in Genemuiden
- Hoop op verzoening: prins Harry op de thee bij koning Charles
Verenigd Koninkrijk
Hoop op verzoening: prins Harry op de thee bij koning Charles