Kroning Charles: Belgisch koningspaar en dochter Elisabeth van de partij
25 april 2023 · 11:48
Update: 28 november 2024 · 16:12
De Belgische koning Filip en koningin Mathilde zijn op 6 mei aanwezig bij de kroning van de Britse koning Charles. Dat heeft het Belgische hof dinsdag bekendgemaakt.
Filip en zijn dochter prinses Elisabeth zijn op vrijdagavond 5 mei aanwezig bij de receptie op Buckingham Palace, voegde het hof daar aan toe. Eerder maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) bekend dat prinses Beatrix en prinses Amalia bij de receptie aanwezig zullen zijn. Koning Willem-Alexander en koningin Máxima wonen op 6 mei de kroning in Westminster Abbey in Londen bij.
Andere royals die hun aanwezigheid bij de kroning van Charles hebben bevestigd, zijn de Deense kroonprins Frederik en kroonprinses Mary. Dat geldt ook voor de Japanse kroonprins Akishino en zijn vrouw prinses Kiko. Namens Noorwegen gaan kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit, voor Zweden gaan koning Carl Gustaf en kroonprinses Victoria.
ANP

Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
- Video: de band van het koningspaar met hun moeders
Video: de band van het koningspaar met hun moeders
- Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal
Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal