Kroondomein Het Loo gaat deels weer op slot
15 september 2021 · 11:09
Update: 5 juni 2025 · 12:41
Een deel van Kroondomein Het Loo gaat woensdag dicht voor publiek. Het gebied blijft gesloten tot 25 december. Dat is wellicht voor het laatst, omdat demissionair Carola Schouten (Landbouw) vorige week bepaalde dat de koning het gebied vanaf volgend jaar open moet houden, wil hij recht blijven houden op subsidie voor onderhoud van het Veluwse natuurgebied.
Koning Willem-Alexander liet ondanks dat signaal weten dit jaar het bosrijke gebied opnieuw af te sluiten. Veel milieu- en faunabeschermers zijn het niet eens met de jaarlijkse sluiting. Zij zeggen dat de koning in het najaar met gasten in het gebied jaagt. Ook is er kritiek op de miljoenensubsidie die de koning krijgt. Volgens de beheerder wordt de periode gebruikt voor onderhoud van flora en fauna.
Of de koning het gebied volgend jaar in de najaarsmaanden openhoudt of sluit, wordt naar verwachting nog dit jaar bekend. Uiterlijk 31 december moet een nieuwe subsidieaanvraag zijn ingediend.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Quiz: op welk koninklijk vakantieadres verblijf jij deze zomer?
Quiz: op welk koninklijk vakantieadres verblijf jij deze zomer?
- Prins Laurent samen met zoon Nicolas naar LEGO-expo in Nederland
Prins Laurent samen met zoon Nicolas naar LEGO-expo in Nederland
- Zomers werkbezoek voor prins Albert, prinses Charlène en hun twee kinderen
Zomers werkbezoek voor prins Albert, prinses Charlène en hun twee kinderen