
Luxemburgse premier Bettel staat achter Maria Teresa
2 augustus 2019 · 16:31| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 18:53
De steun van groothertogin Maria Teresa aan de strijd tegen geweld tegen vrouwen is apolitiek. Dat heeft de Luxemburgse premier Xavier Bettel vrijdag geantwoord op Kamervragen van de afgevaardigde Fernand Kartheiser van de Alternativ Demokratesch Reformpartei. Die is het niet eens met de 'discriminerende en stigmatiserende' activiteiten van de groothertogin.
Aanleiding voor zijn interpellatie bij de premier was de aankondiging dat Maria Teresa beschermvrouw is van de later dit jaar te houden 'Oranje week' waarin aandacht wordt gevraagd voor het geweld tegen vrouwen. "Dat is een openlijk vijandig initiatief tegen mannen. Er wordt gemakkelijk gepraat over vrouwelijke slachtoffers van geweld, maar niet over mannelijke slachtoffers. Het is een stereotype: mannen zijn de daders en vrouwen alleen slachtoffers", aldus Fernand Kartheiser.
Hij sprak dan ook van een politieke demonstratie waar de groothertogin zich als echtgenote van het staatshoofd verre van moest houden. Zijn stellingname joeg meteen de Nationale Raad van Vrouwen van Luxemburg op de kast die de aantijgingen "ontoelaatbaar" vond. De Raad sprak meteen zijn waardering uit voor de steun van Maria Teresa voor een ook de Verenigde Naties gesteunde actie.
Premier Bettel was het daar helemaal mee eens. Het gaat niet om een politieke demonstratie maar om "een evenement dat zich verzet tegen geweld tegen vrouwen, een ernstig fenomeen dat zich helaas in het land en over de hele wereld blijft voordoen. De actie is gebaseerd op universele mensenrechten en basale menselijkheid, waarvan het respect in de ogen van de regering deel zou moeten uitmaken van de maatschappelijke consensus."
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
VN-reis 🇺🇳
Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
Lees ook
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Van Victoria tot Catherine: de indrukwekkende geschiedenis van de Oriental Circlet Tiara
Juwelen 💎
Van Victoria tot Catherine: de indrukwekkende geschiedenis van de Oriental Circlet Tiara
- O, kom er eens kijken... De Oranjes met de Sint!
Terugblik 🎁
O, kom er eens kijken... De Oranjes met de Sint!




