Margrethe begint vijfdaagse tour door Groenland
9 oktober 2021 · 13:57
Update: 5 juni 2025 · 12:00
Koningin Margrethe is vrijdag begonnen aan haar vijfdaagse bezoek aan Groenland. De Deense vorstin arriveerde per vliegtuig in Ilulissat, in het westen van het land, en werd welkom geheten door de plaatselijke burgemeester.
Het gezelschap trok daarna de zee op voor een rondtocht door het IJsfjord van Ilulissat, dat sinds 2004 Werelderfgoed is. Margrethe, die voor de gelegenheid een dikke trui aan had en een muts had opgedaan, zag naast de indrukwekkende ijsbergen ook twee walvissen die synchroon in het water zwommen.
De koningin bezocht ook een bezoekerscentrum en dineerde 's avonds met de burgemeester. Zaterdag zet Margrethe haar bezoek voort met een bezoek aan de hoofdstad Nuuk.
De 81-jarige Margrethe zou eigenlijk in juli al naar Groenland, dat onderdeel is van het Deense koninkrijk, gaan. Het bezoek werd echter uitgesteld vanwege enkele corona-uitbraken.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
- Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
- Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025
Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025