Margrethe past jubileumfeest aan door overlijden Elizabeth
9 september 2022 · 13:29
Update: 28 november 2024 · 17:38
Koningin Margrethe van Denemarken heeft de festiviteiten rond haar 50-jarig troonjubileum aangepast vanwege het overlijden van koningin Elizabeth. Vanwege het "droevige bericht" komen er op haar verzoek een paar onderdelen van komend weekend te vervallen, laat het Deense hof weten.
Op zaterdag gaat een parade bij paleis Amalienborg en de bijbehorende balkonscène niet door. Een evenement op het stadhuis wordt verplaatst. De galavoorstelling in de avond gaat in aangepaste vorm wel door.
Op zondag gaan de plannen in een andere vorm door. Welke aanpassingen er worden gedaan, is nog niet duidelijk.
Margrethe reageerde eerder "diep bedroefd" op de dood van Elizabeth. "Gedurende haar regeerperiode, zowel in moeilijke als positieve tijden, heeft ze een cruciale rol gespeeld als een verbindende figuur, zeer gerespecteerd en geliefd", schreef ze in een brief aan koning Charles. Na het overlijden van Elizabeth is Margrethe nu de op een na langst regerende monarch ter wereld.
ANP
Meest gelezen
- Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
- Lady in red: koningin Máxima straalt in rode galajurk en Mellerio parure
Staatsbezoek
Lady in red: koningin Máxima straalt in rode galajurk en Mellerio parure
Lees ook
- Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
- Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt
Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt