Navigatie overslaan
Uitgelichte afbeelding

Na Amalia nu ook het Máxima-effect bij Defensie

Achtergrond

De aanmelding van koningin Máxima als reservist bij de Koninklijke Landmacht, heeft gezorgd voor meer interesse in Defensie. Dat laat een woordvoerder van Defensie weten aan het ANP. Net als na prinses Amalia's keuze om zich bij het Defensity College in te schrijven, lijkt er sprake te zijn van het 'Máxima-effect'.

Koningin Máxima is begin februari begonnen aan haar opleiding tot reservist bij de Koninklijke Landmacht. Haar keuze om zich bij Defensie aan te melden heeft ook bij anderen interesse gewekt in dit onderwerp.

Piek

Een woordvoerder van Defensie laat aan het ANP weten dat er na koningin Máxima's aanmelding meer mensen online zochten naar informatie over het werk bij Defensie. Zo werd op de dag van de bekendmaking de website van werkenbijdefensie.nl 48.000 keer bezocht. Op een reguliere dag trekt de site gemiddeld 25.000 bezoekers. Ook de vacature voor reservisten is veel vaker bekeken.

Lees verder onder de foto.

Koningin Máxima bij de start van haar opleiding tot reservist bij de Koninklijke Landmacht.

Máxima-effect

Het aantal mensen dat zich na de berichtgeving rondom koningin Máxima heeft aangemeld voor voorlichtingsbijeenkomsten, contactaanvragen en sollicitaties, is met 30 procent gestegen. Of de koninklijke aandacht voor Defensie daadwerkelijk leidt tot meer reservisten, is volgens de woordvoerder nog niet te zeggen. "Dat is iets voor de langere termijn. De extra aandacht voor reservisten door de aanmelding van de koningin is voor Defensie een mooie bijkomstigheid." Dat de aanmelding van een Oranje voor positieve aandacht bij Defensie kan zorgen, zagen we bij prinses Amalia. Nadat bekend werd dat prinses Amalia het Defensity College ging doen, steeg het aantal aanmeldingen.

Prinses Amalia bij de afronding van de Algemene Militaire Opleiding.

Beeld: ANP / ©Ministerie van Defensie

Blauw Bloed - TV

Dit artikel hoort bij het programma

Blauw Bloed - TV

Blauw Bloed - TV