De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Máxima: 'MBO'ers hebben ons door de crisis heen gesleept'
3 september 2021 · 12:55| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 12:38
Koningin Máxima heeft vrijdag in Houten het nieuwe studiejaar op het mbo geopend. Dit deed ze met een toespraak voor studenten en docenten. Het thema van de opening van het studiejaar 2021-2022 is 'ondernemen naar een betere toekomst'.
In haar toespraak noemde Máxima mbo-scholen van "het grootste" belang voor heel Nederland. Volgens haar hebben ze het land door de coronacrisis heen gesleept. Mbo'ers hebben er tijdens de crisis volgens de koningin onder meer voor gezorgd dat patiënten "met zorg werden omringd" en dat men massaal kon thuiswerken. "Zonder mbo'ers had er veel minder gekund. Zij zijn cruciaal", aldus Máxima.
Koningin Máxima benadrukte in haar speech ook dat ze onder de indruk was van hoe studenten vorig schooljaar veel thuislessen moesten volgen. "Het valt niet mee om je te concentreren achter een klein schermpje." Daarom is de koningin blij dat ze nu weer gewoon kunnen plaatsnemen in de schoolbanken en zich kunnen voorbereiden op hun toekomst. Die ligt volgens haar open. "Er zijn banen in overvloed."
Hoewel er veel banen zijn voor mbo'ers is hulp vanuit scholen en de arbeidsmarkt noodzakelijk, zei ze wel. Zo adviseerde ze werkgevers om onder meer stages aan te bieden, gastlessen te geven en initiatieven te bedenken. De koningin wenste afsluitend studenten, docenten, medewerkers en het bedrijfsleven veel succes in het aankomende schooljaar. "Een prachtig jaar voor u allemaal, want als het goed gaat met u, dan gaat het goed met ons allemaal."
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Marlène de Wouters: "Letizia wilde zich profileren als een sterke vrouw"
Koninklijke verlovingen
Marlène de Wouters: "Letizia wilde zich profileren als een sterke vrouw"
- De hechte band tussen de zussen prinses Beatrix en prinses Margriet
Familiebanden
De hechte band tussen de zussen prinses Beatrix en prinses Margriet
- De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie
Juwelen 💎
De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie






