Máxima met gespalkte hand op pad in Amsterdam
16 september 2021 · 11:05| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 12:23
Koningin Máxima heeft deze zomer haar rechterhand verwond en daar een kleine breuk aan overgehouden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) donderdag desgevraagd weten omdat de koningin bij de opening van de nationale supercomputer Snellius in Amsterdam is gespot met een gespalkte hand.
Máxima bleef aanhoudende klachten houden nadat ze de hand had verwond en liet zich nakijken. Omdat ze haar hand rust moet geven is die gespalkt. Je moet wel even goed kijken, want ze verbloemt de spalk door haar blouse met wijd uitlopende mouwen. Vanmiddag vertelde de koningin na haar bezoek in Deventer dat ze een 'ongelukje' heeft gehad en haar hand rust moet houden met behulp van de spalk, zodat die kan genezen.
Bekijk de gehele reactie in de video hieronder. Daarna kun je meer foto's bekijken van het bezoek vanochtend.
Tijdens de openingsbijeenkomst leerde koningin Máxima van alles over de supercomputer die wetenschappelijk onderzoek in Nederland tien keer zoveel rekenkracht biedt als zijn voorganger. De nieuwe supercomputer is nodig omdat wetenschappers voor hun onderzoek steeds meer rekenkracht en mogelijkheden voor dataopslag en dataverwerking nodig hebben.
Snellius is zo ontworpen dat het voor alle wetenschapsgebieden kan worden gebruikt. De supercomputer komt net als zijn voorganger Cartesius in de Amsterdam Data Tower op het Amsterdam Science Park te staan. Tijdens de bijeenkomst werd onder meer gesproken over hoe supercomputers worden ingezet bij wetenschappelijk onderzoek en bij de aanpak van maatschappelijke uitdagingen. Ook demissionair Minister van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) was bij de opening aanwezig.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Lees ook
- Kerst op Sandringham: een terugblik op voorgaande jaren
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Kerst op Sandringham: een terugblik op voorgaande jaren
- Lief: koningin Silvia van Zweden versiert kerstboom met haar kleinkinderen
Kerst 🎄
Lief: koningin Silvia van Zweden versiert kerstboom met haar kleinkinderen
- De bijzondere band tussen prinses Irene en prinses Margarita
Video
De bijzondere band tussen prinses Irene en prinses Margarita





