Ga naar submenu Ga naar zoekveld

Kijkje achter de schermen: deze Nederlandse bloemist verzorgt de bloemen tijdens het staatsbezoek

4 maart 2025 · Leestijd 2 min

De komende dagen brengt ons koningspaar een staatsbezoek aan Cyprus. Maar zij zijn niet de enige Nederlanders die naar het eiland zijn afgereisd voor dit bezoek. We krijgen een kijkje achter de schermen bij een Nederlandse bloemiste die de bloemstukken verzorgt tijdens staatsbezoeken. Want wat zijn nu de favoriete bloemen van koning Willem-Alexander en koningin Máxima?

De Nederlandse bloemiste Heleen is met haar team verantwoordelijk voor de bloemstukken die te zien zullen zijn bij het ontvangst van de Nederlandse gemeenschap woensdag én tijdens de contraprestatie op woensdagavond. "We hebben prachtige bloemen meegenomen uit Nederland, waaronder tulpen. Er komen ook hele mooie rozen bij, maar die doen we op het laatste moment."

Ook leuk om te lezen: zo gaat het er achter de schermen bij staatsbezoeken aan toe.

"Het is afhankelijk van de gewoontes van een land"

Het is niet de eerste keer dat deze bloemiste met het koningspaar meereist voor een staatsbezoek. "Af en toe gaan we mee. De ene keer wel, de andere keer niet", zegt Heleen. De hamvraag is natuurlijk: wat zijn nu de favoriete bloemen van het koningspaar? Maar daar kan de bloemiste geen eenduidig antwoord op geven. "Het is afhankelijk van wat de gewoontes in een land zijn en van welke bloemen ze daar houden. In sommige landen kun je bijvoorbeeld niet met witte bloemen werken, omdat het een bepaalde traditie is."

Lees verder onder de foto.

Scherm­afbeelding 2025-03-04 om 08.35.23
De Nederlandse bloemiste is met haar team in Cyprus om daar de bloemen te verzorgen namens Nederland.

De wensen van het Koninklijk Huis worden ook in acht genomen, zo vertelt Heleen aan de verslaggever van Blauw Bloed. "De kleuren verschillen een beetje per locatie. Nu bij de ontvangst van de Nederlandse gemeenschap, vonden wij het heel leuk om met oranje en groene tinten te werken."

Over staatsbezoek Cyprus

Het koningspaar is van 4 tot en met 5 maart in Cyprus voor een staatsbezoek. Dinsdagavond vindt er een staatsbanket plaats, woensdagavond wordt het programma afgesloten met een contraprestatie waar de bloemen van deze Nederlandse bloemiste het theater zullen aankleden.

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws rondom dit staatsbezoek? Houd dan onze website, Instagram en Facebook in de gaten voor recente updates.

Q&A: dit willen jullie weten over het aanstaande staatsbezoek aan Cyprus

Lees ook over:

Q&A: dit willen jullie weten over het aanstaande staatsbezoek aan Cyprus

Beeld: ANP / Blauw Bloed

Geschreven door

Renée Prenger

Lees meer over de royals

Misschien ook wat voor jou

Blauw Bloed nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

E-mailadres

Lees onze privacyverklaring.

--:--