
Pieter-Christiaan finisht pittige marathon in Berlijn
27 september 2021 · 10:46| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 12:42
Prins Pieter-Christiaan heeft zondag de marathon van Berlijn voltooid. Hij finishte in een tijd van 03.26.19, ruim vier minuten boven zijn tijd bij de vorige marathon in Berlijn, in 2019.
Ondanks een flinke training en twintig eerder gelopen marathons, had de zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven het zwaar. "Niet makkelijk, maar wel gefinisht", schrijft Pieter-Christiaan, die een van de in totaal 25.000 lopers was, na afloop. "Dank aan het publiek voor het aanmoedigen." Vooral de hitte speelde hem parten. "Nice. Valt zo wel weer mee haha maar gelukkig veel mensen ingehaald die ook niet goed tegen te warm weer kunnen", zegt hij over zijn eindtijd.
De 49-jarige prins trainde de afgelopen maanden hard voor de marathon in de Duitse hoofdstad. Geregeld deed hij daarvan verslag via Instagram. Twee jaar geleden liep hij ook in Berlijn. Regen en kramp in zijn rechterhamstring speelden hem toen parten, waardoor hij zijn tijd van een jaar eerder niet kon verbeteren. In New York deed Pieter-Christiaan negen keer mee aan het hardloopevenement.
De marathon in Berlijn werd gewonnen door de Ethiopiër Guye Adola. De 30-jarige hardloper liep de klassieke afstand van 42,195 kilometer in 2.05.45. Volgens de organisatie was het het grootste hardloopevenement sinds de uitbraak van de coronapandemie.
Bron: ANP
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Waarom Catherine in 2024 wachtte met het delen van haar kankerdiagnose
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Waarom Catherine in 2024 wachtte met het delen van haar kankerdiagnose
- Wie was keizer Wilhelm II van Duitsland die in Nederland onderdak vond?
Historie
Wie was keizer Wilhelm II van Duitsland die in Nederland onderdak vond?






