Pieter van Vollenhoven: relschoppers moeten worden bestraft
26 januari 2021 · 10:50
Update: 5 juni 2025 · 10:49
Pieter van Vollenhoven keurt de gewelddadigheden en plunderingen door het hele land ten strengste af. De echtgenoot van prinses Margriet noemt de ongeregeldheden op Twitter "spijtig en onbegrijpelijk" en hoopt dat de daders bestraft worden.
"Ik hoop dat wij kordaat blijven optreden als grenzen worden overschreden", schrijft Van Vollenhoven. Hij is betrokken bij het onderwerp als voormalig voorzitter van Stichting Maatschappij en Veiligheid.
"Als wij steeds zeggen en schrijven over 'handen af van onze hulpverleners' dan moeten wij nu - qua straffen - bij deze gebeurtenissen heel duidelijk maken wat wij precies met deze woorden bedoelen", zo sluit hij af.
Bij de rellen van maandagavond en -nacht werden in totaal 184 mensen aangehouden. Het was de derde avond op rij dat er in meerdere steden rellen en plunderingen plaatsvonden. In onder meer Rotterdam en Den Bosch waren er confrontaties met de politie. Ook was het onrustig in Amsterdam-Oost, Haarlem, Den Haag, Geleen, Zwolle en Almelo.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Blauw Bloed is er weer! Dit zie je deze week in de uitzending
Wil je zien
Blauw Bloed is er weer! Dit zie je deze week in de uitzending
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder