Pieter van Vollenhoven tussen de mosterdpotjes
24 september 2021 · 12:42
Update: 5 juni 2025 · 10:33
Prof. mr. Pieter van Vollenhoven heeft vrijdagmiddag het Zilvermuseum Doesburg geopend. Het museum is gevestigd in de Martinikerk in Doesburg en toont een collectie zilveren mosterdpotjes, mosterdlepeltjes en aanverwante zilveren objecten.
Het Zilvermuseum Doesburg is gebaseerd op een door een verzamelaar opgebouwde collectie van honderden zilveren mosterdpotjes afkomstig uit meer dan 25 landen. In een transparante ruimte in het kerkgebouw zijn de objecten uit de periode van 1700 tot 1920 tentoongesteld. Het thema van de openingsexpositie is 'Zilver en Mosterd'. In Doesburg wordt sinds de 15e eeuw mosterd geproduceerd.
Na de officiële opening kreeg professor Van Vollenhoven een rondleiding door het museum en sprak hij met de verzamelaar die alle objecten aan het museum ter beschikking heeft gesteld.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
Dutch Grand Prix
Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Waarom heet Prinsjesdag eigenlijk Prinsjesdag?
Kijkersvraag
Waarom heet Prinsjesdag eigenlijk Prinsjesdag?
- Van haarband tot wijnrank: de diademen van koningin Rania
Juwelen uitgelicht
Van haarband tot wijnrank: de diademen van koningin Rania
- Het liefdesverhaal van prins Constantijn en prinses Laurentien
Het liefdesverhaal van prins Constantijn en prinses Laurentien