
Poll: De Prinsjesdag-outfits van koningin Máxima
24 september 2016 · 17:05| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 18:33
Voor vele Nederlanders is Prinsjesdag dé dag dat de miljoenennota en de plannen van de regering bekend worden gemaakt. Maar voor de royaltyfans en modeliefhebbers ligt de focus op iets heel anders: de outfit van koningin Máxima. Wij hebben de Prinsjesdag-outfits van de koningin op een rijtje gezet.
Gouden Taminiau (2013)
In 2013 wordt Máxima koningin. Op de dag dat Willem-Alexander wordt ingehuldigd straalt koningin Máxima in een koningsblauwe japon van de Nederlandse couturier Jan Taminiau. Ook op haar eerste Prinsjesdag als koningin kiest ze voor een ontwerp van zijn hand. Máxima pakt flink uit met een goudkleurige japon en grote hoed.
Het jaar erna kiest koningin Máxima voor een fuchsiakleurige japon van het Italiaanse modehuis Valentino. Op het hoofd draagt de koningin een ‘bibi’ (klein hoedje) van haar favoriete hoedenontwerpster Fabienne Delvigne.
In 2015 draagt de koningin opnieuw een japon van Jan Taminiau. De handschilderingen op de jurk zijn geïnspireerd op de Japanse Kamer in Paleis Huis Ten Bosch. Opvallend is dat de koningin er op ‘hoedjesdag’ voor kiest om geen hoed te dragen.
Dit jaar heeft koningin Máxima gekozen voor een nachtblauwe blouse met bijpassende goudkleurige rok met pailletten. Het ontwerp is van de hand van de Deens-Nederlandse ontwerper Claes Iversen. In de taille draagt koningin Máxima de saffieren strikbroche van koningin Wilhelmina.
Welke vind jij het mooist?
Het is helaas niet meer mogelijk om te stemmen op deze poll.
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
VN-reis 🇺🇳
Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
Lees ook
- Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
Monaco 🇲🇨
Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
- Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
Zweden 🇸🇪
Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
- Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof
Gezondheidsupdate
Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof





