
Geef je mening
Leestijd: 2 minDoor Arie Benschop
Maandagavond ging het koningspaar aan tafel met president Trump en zijn vrouw, Melania, waarna ze in het Witte Huis overnachtten. Dit deden ze op uitnodiging van president Trump, die tijdens de NAVO-top vorig jaar op Paleis Huis ten Bosch bleef slapen. De logeerpartij is een veelbesproken onderdeel van het werkbezoek aan de Verenigde Staten en wij zijn benieuwd naar jouw mening hierover.
Zondagavond arriveerde het koningspaar in de Verenigde Staten voor het meerdaagse werkbezoek aan het land. Het koningspaar spreekt in Amerika tal van mensen tijdens bezoeken aan bedrijven en organisaties. Ondanks al deze bezoeken waren alle ogen gericht op het diner en de overnachting die gisteren plaatsvonden in het Witte Huis.
Tekst gaat hieronder verder.

De logeerpartij van het koningspaar in Washington is onderwerp van discussie, vanwege de houding van president Trump in verschillende conflicten. Dit maakt de timing van dit bezoek discutabel, omdat de rol van Trump hierin wordt bekritiseerd. In Nederland vroeg men zich dan ook af of het diner en de overnachting in het Witte Huis wel zo verstandig waren. Voorafgaand aan het diner gaf de koning een toespraak waarin hij verschillende gevoelige onderwerpen, zoals de NAVO en het conflict in het Midden-Oosten, niet uit de weg ging. Benieuwd naar wat er precies is gezegd? Dat lees je hier.
Nu zijn we benieuwd naar jouw mening: als jij in de schoenen van koning Willem-Alexander stond, zou je dan zijn ingegaan op Trumps uitnodiging om te overnachten in het Witte Huis?
Beeld: ANP
