Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Prins Albert op bezoek bij omstreden viroloog

7 juli 2020 · 16:57

Update: 2 juni 2025 · 09:53

Prins Albert II van Monaco heeft dinsdag in het Franse Marseille een werkbezoek gebracht aan het Institut Hospitalo-Universitaire Méditerranée. Daar ontmoette hij de omstreden directeur van het instituut voor infectieziekten, de viroloog en professor Didier Raoult. Met hem sprak de vorst van Monaco over de bestrijding van het coronavirus.

Viroloog Didier Raoult

Didier Raoult (68), wiens uiterlijk in de media wordt beschreven als dat van een oude rocker, heeft de afgelopen maanden wereldwijd opzien gebaard door coronapatiënten te behandelen met een mix van hydroxychloroquine, bekend van het malariamiddel chloroquine, en het antibioticum azithromycine. Volgens hem kon hij daarmee patiënten genezen.

De bewering van Raoult werd van alle kanten in twijfel getrokken. Hij werd zelfs een 'witchdoctor' genoemd in wetenschapspublicaties en Franse autoriteiten tikten hem op zijn vingers over zijn stellige uitspraken die niet wetenschappelijk onderbouwd waren, al was Raoult het daar niet mee eens. Onder meer de presidenten van Amerika en Brazilië zagen echter veel in het gebruik van het antimalariamiddel en verwezen graag naar de Franse professor.

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalAlbert Alexandre Louis Pierre Grimaldi
Albert Alexandre Louis Pierre Grimaldi

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.