
Prins Carlos vertelt bij Op1 over de wereld na corona
15 juli 2020 · 08:50| Leestijd:2 min
Update: 2 juni 2025 · 09:53
Prins Carlos de Bourbon de Parme heeft samen met twee anderen een boekje geschreven over de wereld na de coronacrisis. Daarover vertelde hij dinsdagavond aan tafel bij Op1. Onder de noemer Wat is wijsheid spreken prins Carlos, emeritus hoogleraar Sylvester Eijffinger en hoogleraar kerkgeschiedenis Paul van Geest zich uit over de kansen die de huidige crisis biedt.
"Zo'n kans is om in de wereldwijde sociale en economische verbanden ruimte te maken voor de deugden van barmhartigheid en gerechtigheid", aldus uitgever Adveniat in de boekpromotie. Kans is er ook om te ervaren "dat alle levende wezens met elkaar dezelfde wereld bewonen en om de verhouding tot de natuur en alle levende wezens in een heel ander licht te zien".
Prins Carlos, de oudste zoon van prinses Irene, schreef zijn bijdrage als directeur van Compazz, een onafhankelijke stichting die zich richt op het versnellen van de circulaire economie, duurzame innovatie en transitie. Eijffinger is deskundig in de financiële economie en Van Geest doceert onder meer economie en theologisch denken aan de Rotterdamse Erasmus Universiteit.
Het boekje van 64 pagina's verschijnt eind deze maand.
Bekijk het interview bij Op1 hier terug.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- Koningin Máxima over haar telefoongebruik en momenten rondom koninklijke bruiloften
Dit zie je in de uitzending
Koningin Máxima over haar telefoongebruik en momenten rondom koninklijke bruiloften
- De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie
Juwelen 💎
De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie
Lees ook
- Uitgelicht: de Groothertogin Adelheid Tiara uit Luxemburg
Juwelen 💎
Uitgelicht: de Groothertogin Adelheid Tiara uit Luxemburg
- Alle outfits van Catherine, de prinses van Wales tijdens Remembrance Sunday op een rij
Mode 👗
Alle outfits van Catherine, de prinses van Wales tijdens Remembrance Sunday op een rij
- Koningspaar gaat los tijdens concert Lady Gaga
Nederland 🇳🇱
Koningspaar gaat los tijdens concert Lady Gaga






