Prins Charles leeft mee met corona-brandhaard India en doneert geld
28 april 2021 · 15:25
Update: 5 juni 2025 · 11:43
Prins Charles heeft een persoonlijke donatie gedaan aan de coronabestrijding in India, waar het virus enorm oplaait. In een verklaring laat de prins weten erg mee te leven met het land, ooit onderdeel van het Britse rijk.
"Ik ben diep bedroefd door de tragische beelden die we allemaal hebben gezien. Covid-19 eist zijn gruwelijke tol in India", schrijft de 72-jarige Charles. Het aantal coronagevallen en overledenen in India is op een recordhoogte.
Het British Asian Trust, dat de prins in 2007 oprichtte, zamelt met de actie Oxygen for India geld in voor zuurstofflessen. Daar is een groot tekort aan in het land. "Net als vele anderen heb ik een grote liefde voor India en heb ik veel geweldige bezoeken aan het land gebracht", schrijft Charles. "India heeft ons vaak gesteund, nu is het aan ons om India te helpen in deze onwijs moeilijke tijd."
Charles roept mensen die het kunnen missen dan ook op om een donatie te doen. "Iedereen die in India met deze pandemie te maken heeft, is in mijn gedachten. Ik bid voor jullie. Samen zullen we deze strijd winnen."
Bron: ANP
Meest gelezen
- Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
- Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
- Onder de koninklijke loep: hoe Máxima, Laurentien en Mabel na hun verloving omgaan met media-aandacht
Onder de koninklijke loep: hoe Máxima, Laurentien en Mabel na hun verloving omgaan met media-aandacht
Lees ook
- Training van royals in het Verenigd Koninkrijk: zo verging het Catherine, Meghan en Sarah
Training van royals in het Verenigd Koninkrijk: zo verging het Catherine, Meghan en Sarah
- Zomertocht van start: Frederik en Mary genieten van strandbezoek
Zomertocht van start: Frederik en Mary genieten van strandbezoek
- Zó gaat het komende studiejaar van prinses Amalia eruitzien: "Ze moet flink aan de bak"
Zó gaat het komende studiejaar van prinses Amalia eruitzien: "Ze moet flink aan de bak"