Prins Charles spreekt met hulpverleners uit Nigeria
26 mei 2021 · 16:00| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 11:27
Prins Charles heeft donderdag via een videoverbinding gesproken met hulpverleners van de International Rescue Committee in Nigeria. In het gesprek uitte hij zijn bewondering voor het werk van de vluchtelingenorganisatie, waarvan Charles beschermheer is.
"Het werk van de IRC is niet eerder zo belangrijk geweest. Ik heb heel veel sympathie en enorme bewondering voor wat jullie bereiken, ondanks alle immense moeilijkheden", zei de prins van Wales tegen de aanwezige medewerkers en artsen. Als gevolg van conflicten in de regio, klimaatverandering en de coronapandemie is de behoefte aan humanitaire hulp in het Afrikaanse land het laatste jaar enorm toegenomen. "Bedankt voor al jullie geweldige werk", besloot Charles.
De IRC helpt mensen die getroffen zijn door humanitaire crises om te overleven en hun leven weer op te kunnen bouwen. De liefdadigheidsinstelling is actief in meer dan veertig landen wereldwijd.
Charles, die virtueel ook sprak met twee kinderartsen en een onderneemster die hard geraakt is door de pandemie, liet weten snel persoonlijk langs te willen komen. "Ik hoop dat ik op een dag in staat zal zijn om terug te keren naar Nigeria om te zien wat jullie doen", zei hij.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
- Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
Statement
Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
- Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Lees ook
- French fries of Vlaamse friet? Koning Willem-Alexander verklapt zijn voorkeur
Koninklijk snacken 🍟
French fries of Vlaamse friet? Koning Willem-Alexander verklapt zijn voorkeur
- Kroonprins Christian trakteert op een fotoshoot en dit is het resultaat
Denemarken 🇩🇰
Kroonprins Christian trakteert op een fotoshoot en dit is het resultaat
- Skaten, knutselen en voetbal: koningin Máxima brengt een bezoek aan Oss
Werkbezoek
Skaten, knutselen en voetbal: koningin Máxima brengt een bezoek aan Oss