Prins Laurent zet zich in voor meer geleidehonden
22 oktober 2020 · 13:16
Update: 5 juni 2025 · 09:51
Prins Laurent heeft donderdag een bezoekje gebracht aan het Belgisch Centrum voor Geleidehonden. In Tongeren lanceerde de jongere broer van koning Filip een nationale campagne voor nieuwe pleeggezinnen.
Het centrum is hard op zoek naar mensen die een jaar lang een pup in huis willen nemen. De dieren worden in die periode klaargestoomd voor een leven als geleidehond. Na een jaar krijgen ze een speciale opleiding en worden ze gekoppeld aan een blind of slechtziend persoon.
Het BCG kan elk jaar tien geleidehonden afleveren, maar er is veel meer vraag. "Meer pleeggezinnen betekent meer pups, en dus meer geleidehonden voor blinde en slechtziende personen", zei algemeen directeur Arthur Vandebosch bij de aftrap van de campagne. "Om de steeds langer wordende wachtlijst van blinde en slechtziende personen te kunnen verminderen, hebben wij dus zoveel mogelijk pleeggezinnen nodig."
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Lees ook
- Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode
Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode