Prinses Amalia gaat Chinees leren
8 juli 2016 · 16:38
Update: 27 mei 2025 · 18:15
Prinses Amalia gaat volgend schooljaar als bijvak Chinees volgen. Het Gymnasium Sorghvliet in Den Haag biedt dat aan.
Eind vorig jaar was Amalia met haar ouders in China en daar werd haar belangstelling voor de taal opgewekt: "We zullen zien of het beklijft", zei koning Willem-Alexander vrijdagmiddag na afloop van de fotosessie in de tuin van Eikenhorst in Wassenaar.
Amalia verscheen op krukken omdat ze donderdagavond laat haar rechterenkel heeft verstuikt. De koning vond alle aandacht in de media daarvoor erg overdreven. Hij zei blij te zijn dat er in zijn jeugd niet aan elke buil en snee aandacht werd besteed. "Ze moeten kunnen opgroeien", aldus de koning.
De drie prinsessen hebben een goed schooljaar achter de rug en zijn alle drie over naar het volgende jaar, vertelde koningin Máxima. De koningin had vanwege de lichte hersenschudding die ze vorige week opliep last van duizeligheid en hoofdpijn en moet ook de komende tijd veel rust houden, zo vertelde ze.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank