Prinses Beatrix bezoekt symposium van interreligieus netwerk
30 januari 2024 · 10:00
Update: 28 november 2024 · 13:40
Prinses Beatrix was maandagavond aanwezig bij een symposium van het interreligieuze netwerk In Vrijheid Verbonden. De bijeenkomst stond in het teken van omzien naar elkaar in polariserende tijden.
Tijdens de bijeenkomst in Utrecht sprak Hans Boutellier, bijzonder hoogleraar Polarisatie en Veerkracht, over de dynamiek van polarisatie. Hierbij sprak de professor over de invloed die religies en levensbeschouwingen kunnen hebben op de samenleving. Volgens Boutellier kunnen "levensbeschouwingen tegenstellingen verzachten als ze in gesprek met elkaar het gemeenschappelijke belang van de rechtstaat erkennen."
In gesprek met religieuze leiders en jongeren
De religieuze en levensbeschouwelijke tradities die deel uitmaken van In Vrijheid Verbonden presenteerden later op de avond enkele artistieke bijdragen. Prinses Beatrix ging na afloop van de bijeenkomst in gesprek met religieuze leiders en betrokken jongeren.
Vorig jaar kon prinses Beatrix niet aanwezig zijn bij het symposium. De prinses was in Griekenland voor de uitvaart van de Griekse koning Constantijn II.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Foto: ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse