Prinses Diana is inspiratiebron voor William
13 februari 2019 · 12:22| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 18:24
Prins William, de hertog van Cambridge, is beschermheer van de daklozenorganisatie The Passage geworden. The Passage zet zich al jaren in voor daklozen in het Verenigd Koninkrijk. Sinds de oprichting in 1980 heeft The Passage 130.000 mensen geholpen met opvang, preventieprojecten en huisvesting.
William bezocht The Passage voor het eerst als kind in 1993 met zijn moeder Diana en heeft de afgelopen 25 jaar aan verschillende locaties een bezoek gebracht.
Lees verder onder de Tweet.
"De bezoeken die ik als kind aan deze plek heb afgelegd, hebben een diepe en blijvende indruk op mij achtergelaten - over hoe belangrijk het is om ervoor te zorgen dat iedereen in onze samenleving, vooral de armsten, met respect, waardigheid en vriendelijkheid wordt behandeld en de kans krijgt om zijn potentieel in het leven te ontplooien."
De hertog is al lange tijd actief bij organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van dakloosheid. Sinds 2005 is William ook de beschermheer van Centrepoint, dat zich inzet voor dakloze jongeren.
Mick Clarke, directeur van The Passage: "Tijdens zijn bezoeken is het heel duidelijk geweest dat hij zich grote zorgen maakt om de daklozen. Het is een enorme eer dat hij onze Royal Patron wil worden."
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Zó gaat prins Constantijn vandaag zijn verjaardag vieren
Jarige prins 🎈
Zó gaat prins Constantijn vandaag zijn verjaardag vieren
Lees ook
- Koning Charles bidt met de paus en dat heeft een Britse vorst al 500 jaar niet gedaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Koning Charles bidt met de paus en dat heeft een Britse vorst al 500 jaar niet gedaan
- Britse koningshuisdeskundige over historisch bezoek aan Vaticaanstad: "Het is heel passend voor koning Charles"
Achterklap
Britse koningshuisdeskundige over historisch bezoek aan Vaticaanstad: "Het is heel passend voor koning Charles"
- De gestolen kroonjuwelen uit het Louvre zijn gedragen door déze koninginnen
Historie
De gestolen kroonjuwelen uit het Louvre zijn gedragen door déze koninginnen