
Prinses Kako gaat op traditioneel verjaardagsbezoek
30 december 2019 · 10:58| Leestijd:1 min
Update: 2 juni 2025 · 08:43
De Japanse prinses Kako heeft zondag haar 25e verjaardag op voor het keizershuis gebruikelijke wijze gevierd. Dat wil zeggen dat ze opgedirkt op verjaardagsbezoek ging bij zowel haar oom en tante keizer Naruhito en keizerin Masako als bij haar grootouders keizer-emeritus Akihito en keizerin-emerita Michiko.
Zo'n traditionele visite is een formele aangelegenheid, waarbij de jarige in een hofauto en onder escorte naar het Keizerlijk Paleis of de keizerlijke residentie wordt gereden. Japanse media staan klaar om een glimp op te vangen van de jarige, die doorgaans het autoraam omlaag draait om beter zichtbaar te zijn tijdens het voorbijrijden.
Verrassing
Prinses Kako, jongste dochter van kroonprins Fumihito (of Akishino, in Japan worden beide namen door elkaar gebruikt) was zondag geen uitzondering, maar ze had voor de wachtenden een verrassing in petto. Ze ging namelijk niet alleen naar haar opa en oma: broertje prins Hisahito (13), eveneens speciaal aangekleed voor de bijzondere gelegenheid, vergezelde haar bij het uitstapje. Hisahito is na zijn vader derde in de lijn van troonopvolging.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Lees ook
- De bijzondere band tussen prinses Irene en prinses Margarita
Video
De bijzondere band tussen prinses Irene en prinses Margarita
- Zien: de kerstkaart van de Belgische koninklijke familie
Kerst 🎄
Zien: de kerstkaart van de Belgische koninklijke familie





