Tip: Prinses Margriet opent tentoonstelling over de Veluwe
16 oktober 2021 · 14:46
Update: 5 juni 2025 · 12:27
Prinses Margriet heeft vrijdag de tentoonstelling 'Marjolein Bastin. Een ode aan de Veluwe' geopend in het Nederlands Tegelmuseum in Otterlo. Margriet maakte een praatje met Marjolein Bastin en ze kreeg een rondleiding door de tentoonstelling. Blauw Bloed was erbij! Je ziet het in bovenstaande video.
Er zijn onder andere veertig originele aquarellen te zien van kunstenares Bastin, waarvan circa vijftien nog niet eerder vertoond aan het publiek. Het Veluwse landschap is een grote inspiratiebron voor Marjolein Bastin, die bekendstaat vanwege haar tekeningen van dieren en planten. Ook is er een selectie Oudhollandse tegels met bloemen, planten en dieren te zien.
De tentoonstelling, die nog tot eind januari te zien is in Otterlo, is een samenwerking tussen Cultura Erfgoed, Historisch Museum Ede en het Nederlands Tegelmuseum. De expositie met werken van Bastin is onder meer in het leven geroepen vanwege het themajaar 'Ode aan het Landschap' van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen. Dit project heeft als doel meer kennis, aandacht en waardering te genereren voor het Nederlandse landschap.
Het Nederlands Tegelmuseum is tijdens de tentoonstelling 'Marjolein Bastin. Een ode aan de Veluwe' geopend van dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Koninklijke familie onderweg naar Paleis Noordeinde voor de balkonscène
Prinsjesdag 2025
Koninklijke familie onderweg naar Paleis Noordeinde voor de balkonscène
- Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025
Mode
Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025
- Dít is de historie van de Glazen Koets die gebruikt wordt met Prinsjesdag
Koninklijk rijtuig
Dít is de historie van de Glazen Koets die gebruikt wordt met Prinsjesdag