Prinses Marie presenteert Cambodjaans radioprogramma
8 april 2022 · 10:19
Update: 27 mei 2025 · 17:26
Prinses Marie is in Cambodja en heeft daar donderdag een aantal journalisten in opleiding ontmoet en een groep vrouwen die zich inzet voor kwetsbare Cambodjaanse vrouwen. De Deense prinses blikte op Instagram terug op deze ontmoetingen en op haar debuut als radiopresentator.
Marie is naar het Aziatische land gereisd voor de stichting DanChurchAid, waarvan zij beschermvrouwe is. Deze organisatie is onder meer in Cambodja actief om bewustzijn te creëren voor de rechten en gelijke behandeling van alle mensen. "Dit geldt met name voor de meest gemarginaliseerde en arme groepen in de samenleving", schrijft de prinses bij een serie foto's.
Lees verder onder de foto.
"Vandaag ontmoette ik een groep vrouwen van het project Voices for Gender Equality, dat zich onder meer inzet voor de bevordering van de rechten van vrouwen die het slachtoffer zijn geworden van geweld of die ontheemd zijn geraakt", vervolgt Marie. De prinses noemt het "zowel aangrijpend als oneindig triest om hun verhalen te horen".
Lees verder onder de foto.
Journalistiek
Marie ontmoette donderdag in het Cambodjaanse Centrum voor Onafhankelijke Media later ook nog een groep jonge journalisten in opleiding die stage lopen. De prinses werd rondgeleid op de redactie in Phnom Penh en mocht daar zelfs voor het eerst een radioprogramma presenteren, waarin ze de luisteraars van Cambodja groette.
ANP
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
Staatsbezoek
Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
- Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
Rebel Royals
Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
- Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent
Rouw
Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent